WEB TASARIM

Kurumsal firma ya da işletme olmanın en büyük göstergesi sahip olduğu vitrindir. İnternet ortamındaki vitrin ise şirketin veya firmanın sahip olduğu web sitesidir. Günümüzde her kurum ve kuruluş için web sitesi olmazsa olmaz bir zorunluluk haline gelmiş, hatta devlet kurumları için yasa ve yönetmeliklerle zorunlu kılınmıştır.


Resmi kurumlar için zorunlu olan web sitesinin şirketler ve firmalar için de yasal olmasa da günümüz şartlarında zorunlu hale geldiğini görmekteyiz. Sonuçta neredeyse herkes artık işlemlerini online sistemlerden gerçekleştirip, takip etmekte. Hal böyle olunca web sitesi olan bir firma web sitesini aktif hale getirdikten sonra neredeyse sıfır maliyetle sürekli reklamını yapıp, göz önünde bulunup, insanlar tarafından bilinirliğini kolayca arttırabilirken; web sitesi olmayanlar ise el broşürü, duvar ilanları gibi seçeneklerle bu işlemi gerçekleştirmeye çalışmaktadır. 


Web Sitesi Tasarımının Avantajları


Az önce de bahsettiğimiz gibi firmanızın ya da şirketinizin günümüzdeki en büyük ve ulaşılabilirliği en kolay vitrini web sitesidir. Nasıl ki gündelik hayatımızda örneğin; alışveriş yapacağımızda mağazanın önce vitrininden bakıp, sonrasında içerisine girip işlemlerimizi tamamlıyorsak internet ortamında da yapacağımız bir çok işlem öncesi o web sitesinin tasarımına bakıp, fikir edinip ona göre işlemlerimizi yapıyoruz. İşte tam da burada vitrininizin yani web sitenizin ne kadar profesyonel olup olmadığı sizin ve rakiplerinizin rekabetini ön plana çıkarıp, tercih edilebilirliğinizi arttırır veya azaltmaktadır. Yapılan araştırmalara göre herhangi bir sektörde bulunan web sitesi olan bir firmanın, web sitesi olmayan firmaya nazaran on kat daha fazla müşteriye sahip olduklarını ortaya koymuştur. Bu da firmanızın sunduğu hizmet ve mallara ulaşılabilirliğin kolay olmasından ve vitrininizin göz alıcı olmasından kaynaklanmaktadır.


Yine bu araştırmadan yola çıkarak; satışlarını on kat arttırmış web site sahibi firma ya da şirketlerin yıllık ortalama Bin Türk Lirası gibi bir reklam bütçesi ayırdığı görülürken, klasik yöntemlerle kendilerini tanıtmaya çalışıp, ilerlemek isteyen firmaların ise sadece basılı reklamlara yıllık en az Beş Bin Türk Lirası reklam bütçesi ayırmak zorunda kaldıkları görülmüştür. Aynı zamanda klasik yöntemlerin hedef kitleye ulaşma oranı günümüzde malesef yüzde 2 de kalmıştır.


Web sitesi tasarımı ve web sitesine sahip olmanın önemi daha firmanızın tabelasını asmadan önce başlamaktadır. Örnek vermek gerekirse; yirmi metre karelik bir ofis ya da iş yerinizin web sitesi yoksa büyüklüğü sadece yirmi metre karede kalır ve size ulaşabilecek kişiler sadece ofis ya da dükkanınızın yerini bilen ya da yakınındaki kişilerdir. Ancak doğru bir web sitesi tasarımı ile internet kullanan her kişi potansiyel müşteriniz haline gelir. 


Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır?


Web sitesi tasarımı sektörünüze ve hizmet alanınıza göre özel olmalıdır. Hangi amaç için kullanılacağı bu hususta çok önemlidir. Aynı zamanda kullanılacak veya hazırlanacak web sitesi tasarımı öncelikle google ve kullanıcı dostu olmalı, bu sayede ulaşılması hedeflenen kitlelere kolayca ulaşılmasını sağlamalı ve firmaya ya da şirkete daimi müşteri elde ettirmelidir. Bunun dışında ise; ürün ya da hizmet sunacak şeklinde hazırlanacak adresiniz renk ve dizaynı hedef kitlenizin özelliklerine göre uygun ve uyumlu olmalıdır. Burada web sitesinin sayfalar arası geçişin kolay olması, kullanıcıyı yormaması ve aradığını kolayca bulabilmesi çok önemlidir. 


Neden Sihir Medya?


Her yaptığımız işin altına çekinmeden imzasını atan, yaptığı işlerin başarısını ilk günkü gibi uzun yıllar devam edeceğine garanti veren web ofisimiz; başarılı bir web sitesi tasarımı ile göz doldurmak ya da sıradan, amatör bir vitrine sahip olma konusundaki tercihin sebebidir. başarıya giden yoldaki tercihiniz parmağınızın ucunda yer almaktadır.


TEKLİF AL

Yorumlar (0)

Yorum yaz